REKLAMA

2016-08-18 10:25:00 CEST Dodaj komentarz

Wybicia

Witam po krótkiej przerwie. Tym razem chciałem napisać o spółkach, które zwróciły moją uwagę dzięki aplikacji ATmatix. W przypadku dwóch z nich trochę się spóźniłem - wybicia zaszły przedwczoraj, a wczoraj nie zdążyłem "wsiąść do uciekającego pociągu" składając zlecenia kupna ze zbyt niskim limitem ceny. Cóż, zdarza się.

Pierwszą z tych spółek jest Baltona. Do wybicia z formacji podwójnego dna doszło 16 sierpnia. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że najpierw, na początku sierpnia, doszło w zasadzie do pogłębienia dna, a więc wybicia w dół ze zidentyfikowanej pod koniec lipca formacji, a następnie dużym ruchem o sporym wolumenie kurs wybił się w górę ponad poziom 2,97. Możemy więc mówić o pułapce sygnału sprzedaży. Dzisiaj, w momencie kiedy piszę te słowa, spółka była momentami notowana po cenie 3,93. Szkoda tej okazji, aczkolwiek mała płynność i duże widełki pomiędzy zleceniami kupna a sprzedaży mogą tu przeszkadzać. Tak czy inaczej, zasięgiem wybicia były tu poziomy 3,38 - 3,57. Czy kurs zajdzie powyżej 4 zł? Zobaczymy.

Kliknij aby powiększyć


Drugą spółką jest Solar Company. Mowa tutaj o formacji odwróconej głowy i ramion (oRGR). Do wybicia doszło również 16 sierpnia przy stosunkowo dużym wolumenie. Tutaj również nie załapałem się na kupno po atrakcyjnej cenie. Poziomy docelowe (1,33 - 1,36) zostały osiągnięte już wczoraj. Część graczy dzisiaj skróciło chyba swoje pozycje, bo w tym momencie jest notowana po 1,27 zł. Ten walor również nie należy do kategorii najpłynniejszych.
Kliknij aby powiększyćKolejną spółką jest AviaAM Leasing. Sytuacja jest tu analogiczna jak dla Baltony, tzn. doszło do pogłębienia podwójnego dna, a następnie wybicia w górę z tej formacji przy sporym wolumenie. Dzisiaj otworzyłem długą pozycję, niewielką, ponieważ płynność nie jest tutaj zbyt duża. Zobaczymy czy i ile uda się wycisnąć z tej transakcji.
Kliknij aby powiększyć


Jak widać ATmatix może zwrócić uwagę z wyprzedzeniem na pewne sytuacje, które można wykorzystać do tradingu. Sęk w tym, by wejść w transakcję w odpowiednim momencie i przy odpowiedniej cenie. Często stosuję tutaj zlecenia kupna PKC z limitem aktywacji nieco powyżej ceny wybicia. Ryzyka są dwa: 1) przepłacimy lub 2) ruch w górę nie będzie kontynuowany. Mimo to warto zawczasu wiedzieć, że "coś się święci" i przygotować się do transakcji szacując szanse na powodzenie - a to możemy zrobić dzięki ATmatix.


Etykiety: , , , , , , , ,