Do czego służy ATmatix?

Jeśli inwestujesz na giełdzie, możesz wykorzystać metodykę Analizy Technicznej (AT) do określania momentu zakupu lub sprzedaży akcji lub innych instrumentów finansowych. ATmatix ułatwi Ci to zadanie - automatycznie wykrywamy najpopularniejsze formacje cenowe AT, takie jak podwójne dna i szczyty, trójkąty, kliny, kanały, flagi, chorągiewki i inne, jak również pomocnicze linie trendu oraz poziomy wsparcia i oporu. Jeśli nie wiesz czy cena akcji będzie rosnąć czy spadać, użyj formacji cenowych i ich statystyk. ATmatix to aplikacja, która Ci w tym pomoże.

CD Projekt

CD Projekt - formacja chorągiewki (zysk 47%*)

CD Projekt

CD Projekt - formacja trzech zwyżkujących dołków (zysk 38%*)

Dino Polska

Dino Polska - zanegowanie formacji podwójnego szczytu (zysk 18%*)

* - od ceny wybicia do maksimum, przy założeniu idealnej realizacji transakcji i bez uwzględnienia kosztów transakcyjnych.
Niebieskie linie na wykresach to docelowe poziomy cenowe automatycznie wyznaczone przez algorytmy ATmatix po wybiciu z formacji.

Co da Ci ATmatix?

Automatyczne rozpoznawanie formacji cenowych

Automatyczna detekcja linii trendu

Automatyczne poziomy wsparcia i oporu

Wykrywanie wybić i wypełnienia formacji

Notyfikacje e-mail

Statystyki skuteczności formacji

Akcje i indeksy rynku głównego GPW

15 dni pełnego dostępu za darmo

  • ATmatix automatycznie znajduje klasyczne liniowe formacje cenowe Analizy Technicznej i prezentuje je w formie tabeli i wykresów. Nasza analiza bazuje na danych o interwale dziennym (end-of-day), a dane aktualizujemy każdego dnia po zakończeniu sesji giełdowej.
  • Nasze algorytmy określają poziomy wybicia (poziomy wsparcia i oporu w ramach danej formacji), a także obliczają docelowe zasięgi ruchu cenowego po wybiciu z formacji wraz z ich szacunkowym prawdopodobieństwem, co jest naszą unikalną funkcjonalnością. Zasięgi obliczamy na podstawie statystyk z danych historycznych, jak i klasycznych, "książkowych" reguł pomiaru. Przywiązujemy należytą wagę do analizy trendu wolumenu oraz wolumenu wybicia z formacji (często wolumen obrotu w dniu wybicia sygnalizuje siłę późniejszego ruchu cenowego i nasz model statystyczny oraz wyznaczone poziomy docelowe ten fakt uwzględniają).
  • Wszystkie najważniejsze poziomy cenowe, jak i wierzchołki, wyznaczające ograniczenia formacji, są prezentowane na wykresie formacji. Nasza metodyka jest jawna. Nie będziesz się zastanawiać, skąd wynika taki, a nie inny pułap docelowy. Czy masz dość narzędzi, których skuteczności i sposobu działania nie można zweryfikować i prezentujących tony informacji i wskaźników, z których niewiele wynika? Z nami będziesz mógł ocenić ryzyko i szanse na powodzenie transakcji - to co nas wyróżnia to podawanie statystycznego prawdopodobieństwa osiągnięcia danej ceny na podstawie skuteczności formacji w przeszłości.
  • Możemy powiadomić Cię o zbliżaniu się ceny do poziomu wybicia, informować o wybiciach (na podstawie cen zamknięcia po zakończeniu sesji), a także o osiągągnięciu założonego wcześniej docelowego zakresu cen - wysyłamy automatycznie powiadomienia mailowe.

Dowiedz się więcej

Przejdź do wyszukiwarki formacji.

Formacje AT

Zarejestruj bezpłatnie konto PREMIUM.

Rejestracja

Ile to kosztuje?

Obecnie przy rejestracji nowego konta dajemy pełen dostęp (konto PREMUM) na 15 dni całkowicie ZA DARMO i bez żadnego zobowiązania. Przedłużenie ważności konta PREMIUM jest całkowicie dobrowolne. Jeśli nie spełnimy Twoich oczekiwań, będziesz mógł/mogła zrezygnować w każdej chwili. Decyzja należy do Ciebie!

Dowiedz się więcej

Co jest w zakresie?

  • Z kontem PREMIUM zobaczysz wszystkie dane formacji wykrytych dla spółek, indeksów i kontraktów FW20 notowanych na GPW (na rynku głównym), uzyskasz dostęp do historycznych statystyk formacji, informacji na temat trendu wolumenu podczas kształtowania się formacji i wolumenu obrotów przy wybiciu. Jeśli chcesz, będziesz otrzymywać cykliczne powiadomienia e-mail o najważniejszych wykrytych zdarzeniach.
  • Użytkownicy bez kont PREMIUM mają dostęp jedynie do niektórych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, a także do wybranych indeksów WIG notowanych na GPW.
  • Wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać ulubione spółki do własnej listy Obserwowanych.

Dowiedz się więcej

Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc, a także na naszym Blogu.