Do czego służy ATmatix?

Jeśli inwestujesz na giełdzie, możesz wykorzystać metodykę Analizy Technicznej (AT) do określania momentu zakupu lub sprzedaży akcji lub innych instrumentów finansowych. ATmatix ułatwi Ci to zadanie - automatycznie wykrywamy najpopularniejsze formacje cenowe AT, takie jak podwójne dna i szczyty, trójkąty, kliny, kanały, flagi, chorągiewki i inne, jak również pomocnicze linie trendu oraz poziomy wsparcia i oporu. Jeśli nie wiesz czy cena akcji będzie rosnąć czy spadać, użyj formacji cenowych i ich statystyk. ATmatix to aplikacja, która Ci w tym pomoże.

CD Projekt

CD Projekt - formacja chorągiewki (zysk 47%*)

CD Projekt

CD Projekt - formacja trzech zwyżkujących dołków (zysk 38%*)

Dino Polska

Dino Polska - zanegowanie formacji podwójnego szczytu (zysk 18%*)

* - od ceny wybicia do maksimum, przy założeniu idealnej realizacji transakcji i bez uwzględnienia kosztów transakcyjnych.
Niebieskie linie na wykresach to docelowe poziomy cenowe automatycznie wyznaczone przez algorytmy ATmatix po wybiciu z formacji.

Co da Ci ATmatix?

  • ATmatix automatycznie znajduje klasyczne liniowe formacje cenowe Analizy Technicznej i prezentuje je w formie tabeli i wykresów. Nasza analiza bazuje na danych o interwale dziennym (end-of-day), a dane aktualizujemy każdego dnia po zakończeniu sesji giełdowej.
  • Nasze algorytmy określają poziomy wybicia (poziomy wsparcia i oporu w ramach danej formacji), a także obliczają docelowe zasięgi ruchu cenowego po wybiciu z formacji wraz z ich szacunkowym prawdopodobieństwem, co jest naszą unikalną funkcjonalnością. Zasięgi obliczamy na podstawie statystyk z danych historycznych, jak i klasycznych, "książkowych" reguł pomiaru. Przywiązujemy należytą wagę do analizy trendu wolumenu oraz wolumenu wybicia z formacji (często wolumen obrotu w dniu wybicia sygnalizuje siłę późniejszego ruchu cenowego i nasze statystyki oraz wyznaczone poziomy docelowe ten fakt uwzględniają).
  • Wszystkie najważniejsze poziomy cenowe, jak i wierzchołki, wyznaczające ograniczenia formacji, są prezentowane na wykresie formacji. Nasza metodyka jest jawna. Nie będziesz się zastanawiać, skąd wynika taki, a nie inny pułap docelowy. Czy masz dość narzędzi, których skuteczności i sposobu działania nie można zweryfikować i prezentujących tony informacji i wskaźników, z których niewiele wynika? Z nami będziesz mógł ocenić ryzyko i szanse na powodzenie transakcji - to co nas wyróżnia to podawanie statystycznego prawdopodobieństwa osiągnięcia danej ceny na podstawie skuteczności formacji w przeszłości.
  • Możemy powiadomić Cię o zbliżaniu się ceny do poziomu wybicia, informować o wybiciach (na podstawie cen zamknięcia po zakończeniu sesji), a także o osiągągnięciu założonego wcześniej docelowego zakresu cen - wysyłamy automatycznie powiadomienia mailowe.

Dowiedz się więcej

Ile to kosztuje?

Obecnie przy rejestracji nowego konta dajemy pełen dostęp (konto PREMUM) na 15 dni całkowicie ZA DARMO i bez żadnego zobowiązania. Przedłużenie ważności konta PREMIUM jest całkowicie dobrowolne. Jeśli nie spełnimy Twoich oczekiwań, będziesz mógł/mogła zrezygnować w każdej chwili. Decyzja należy do Ciebie!

Dowiedz się więcej

Co jest w zakresie?

  • Z kontem PREMIUM zobaczysz wszystkie dane formacji wykrytych dla spółek, indeksów i kontraktów FW20 notowanych na GPW (na rynku głównym), uzyskasz dostęp do historycznych statystyk formacji, informacji na temat trendu wolumenu podczas kształtowania się formacji i wolumenu obrotów przy wybiciu. Jeśli chcesz, będziesz otrzymywać cykliczne powiadomienia e-mail o najważniejszych wykrytych zdarzeniach.
  • Użytkownicy bez kont PREMIUM mają dostęp jedynie do danych spółek wchodzących w skład indeksu WIG20, a także do wybranych indeksów WIG notowanych na GPW.
  • Wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać ulubione spółki do własnej listy Obserwowanych.

Dowiedz się więcej

Czy to wszystko?

Nie znajdziesz u nas wiadomości i wyników finansowych spółek, które można znaleźć na dziesiątkach innych portali, ale jesteśmy przekonani, że znajdziesz tutaj wiele unikalnych funkcjonalności i treści, których nie ma nikt inny.
Nie oferujemy Ci narzędzi, z których sami nie korzystamy w naszych inwestycjach (lub których przydatność jest dyskusyjna) .
Nasza oferta jest przede wszystkim skierowana do graczy inwestujących w średnim horyzoncie czasowym, dla których sygnały wynikające z wybić z formacji są istotne i akceptowalne jest dla nich pewne opóźnienie oraz podejmowanie decyzji na podstawie cen zamknięcia end-of-day.

Planowany rozwój naszego serwisu zakłada dodawanie nowych typów formacji cenowych, rozbudowę naszego modelu statystycznego i predykcyjnego o nowe parametry oraz dodawanie nowych i ulepszanie istniejących funkcjonalności.

Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc, a także na naszym Blogu.

Przejdź do wyszukiwarki formacji i sprawdź, co oferujemy już teraz.

Formacje AT

Możesz też zarejestrować promocyjnie konto PREMIUM całkowicie bezpłatnie.

Rejestracja