REKLAMA

2016-09-19 08:07:00 CEST Dodaj komentarz

Promocje i opłaty - czas na zmiany


Do zeszłego czwartku (15 września) trwała promocja polegająca na przyznaniu darmowego dostępu PREMIUM do 30 września wszystkim użytkownikom, którzy zarejestrują nowe konto. Promocja ta była przedłużana, aby dać szansę nowym użytkownikom na poznanie możliwości aplikacji ATmatix. Pora na zmiany, ale to nie znaczy, że możliwość bezpłatnego wypróbowania wersji PREMIUM zupełnie znika.

Otóż, rejestrując nowe konto po 15 września, użytkownik zyskuje 15 dni dostępu do wersji PREMIUM nie ponosząc żadnych kosztów. Nie wymagamy podania żadnych danych poza e-mailem i hasłem. Po tym czasie (15 dni od daty rejestracji) ważność konta PREMIUM wygasa i staje się zwykłym kontem - w odróżnieniu od modelu "zapłać i przetestuj, a później możesz zrezygnować w ciągu x dni". Stosujemy podejście odmienne i w naszej ocenie bardziej korzystne dla Klienta. W ciągu tych 15 dni można bezpłatnie wypróbować możliwości i funkcjonalności dostępne w wersji płatnej. Jeśli użytkownik będzie zainteresowany utrzymaniem dostępu do funkcjonalności takich jak dane formacji cenowych dla wszystkich spółek i indeksów notowanych na rynku głównym GPW, statystyki wybić i skuteczności formacji cenowych czy powiadomienia o najważniejszych zdarzeniach na formacjach na swój e-mail, to może przedłużyć ważność konta PREMIUM. W przeciwnym razie nic nie trzeba robić i konto PREMIUM automatycznie staje się na powrót kontem zwykłym, bez możliwości o których napisałem powyżej.
Dodatkowo, jeśli nawet po zakupie abonamentu PREMIUM klient nie będzie zainteresowany dalszym korzystaniem z tych udogodnień, to może zrezygnować w dowolnej chwili z umowy, a my oddamy część opłat proporcjonalnie do niewykorzystanego okresu abonamentu, za który nastąpiła zapłata.
Podsumowując, 15 dni pełnej wersji dajemy całkowicie za darmo, bez dokonywania płatności, a później ewentualnej opłaty mogą dokonać użytkownicy zainteresowani utrzymaniem pełnego dostępu.


Porównanie wersji i dostępnych w nich funkcjonalności podaję w tabeli:


Dostęp anonimowy (publiczny) Użytkownicy zarejestrowani (wymaga założenia konta) Użytkownicy PREMIUM (wymaga założenia konta)
Dane formacji dla spółek WIG20 i wybranych indeksów WIG
Własna lista Obserwowanych
Dane formacji dla pozostałych spółek GPW, indeksów WIG i kontraktów FW20 (rynek główny)
Statystyki wybić i skuteczności formacji
Powiadomienia e-mail
Analiza wolumenu
Brak reklam


Jeśli użytkownik wyrazi chęć kontynuacji dostępu PREMIUM, to będzie musiał uiścić opłatę zgodnie z podanym niżej cennikiem. Jesteśmy przekonani, że opłata taka jest niewygórowana, biorąc pod uwagę fakt, że dajemy dość unikalne na polskim rynku rozwiązanie, które pokazuje nie tylko to, co może stać się z ceną akcji po wybiciu, ale także szacujemy prawdopodobieństwo takich zdarzeń na podstawie zbieranych statystyk skuteczności i kierunku możliwych wybić. Jednocześnie metodyka, jaką się posługujemy (analiza formacji cenowych), jest od lata znana, opisana w literaturze, internecie i niniejszym blogu, i co najważniejsze, jest w pełni weryfikowalna. Utrzymanie aplikacji i infrastruktury niestety nie jest darmowe, zatem uzyskane środki planujemy przeznaczyć na zapewnienie ciągłości działania i rozwoju naszego serwisu.

W skrócie napiszę, co obecnie zapewniamy:
 • wykrywamy najważniejsze i najbardziej znane formacje cenowe (sporo formacji z listy specjalisty od Analizy Technicznej i formacji cenowych Thomasa Bulkowskiego; nasza lista nie jest zamknięta i będzie jeszcze rozszerzana, m.in. o formacje szczytu),
 • ostrzegamy, gdy cena zbliża się do poziomu blisko wybicia w górę lub w dół z formacji, co pozwala na przygotowanie zawczasu zlecenia kupna (lub sprzedaży) akcji - podając statystyczne szanse na wybicie w określonym kierunku (na podstawie danych historycznych),
 • wykrywamy wybicia w górę i w dół z formacji, automatycznie wyznaczając docelowe poziomy, jakie może osiągnąć cena po wybiciu (zgodnie z jego kierunkiem), wraz z ich statystycznym prawdopodobieństwem na podstawie statystyk skuteczności z kilku ostatnich lat na GPW, które systematycznie aktualizujemy. Wyznaczamy nie tylko teoretyczne, książkowe poziomy wybicia zgodnie z metodologią podawaną w literaturze o Analizie Technicznej, ale również poziomy na podstawie własnej, autorskiej metody wyznaczania zasięgu ruchu ceny po wybiciu - oczywiście na podstawie statystycznych zasięgów wybić z danych historycznych. Opisywałem już, jak to działa. Jak by tego było mało, nasza metodyka pozwala na określenie zasięgu po wybiciu w dół z formacji dna - zwykle literatura milczy na ten temat. Pozwala to z pewnym prawdopodobieństwem przewidzieć, jak daleko cena będzie jeszcze spadać, gdy wydawało się, że zostało właśnie uformowane np. podwójne dno,
 • po osiągnięciu docelowego zakresu ceny po wybiciu (wypełnienie formacji) sygnalizujemy to zdarzenie,
 • podajemy informacje o wolumenie wybicia w stosunku do średniego wolumenu sprzed wybicia, co pozwala dodatkowo potwierdzić (lub osłabić) znaczenie takiego sygnału (z reguły duży wolumen sygnalizuje większy ruch cenowy),
 • wysyłamy automatyczne powiadomienia o tych zdarzeniach na Twoją skrzynkę e-mail (wedle uznania - codziennie lub tygodniowo).
W ten sposób inwestor może z góry odrzucić lub przyjąć pewne scenariusze, wynikające z takich a nie innych układów cenowych jako mniej lub bardziej prawdopodobne, mniej lub bardziej zyskowne czy ryzykowne. Pozwala to na zaplanowanie działań na rynku z pewnym wyprzedzeniem. Ja sam często składam zlecenia z limitem ceny jeszcze przed wybiciem formacji w górę, a sporo zleceń złożonych zawczasu z określoną ceną sprzedaży zostało również zamkniętych w cenie docelowej po wypełnieniu formacji, a więc po zrealizowaniu zaplanowanego zysku ( take profit) - wszystko to dzięki naszej aplikacji i szacowaniu prawdopodobieństw. Przykłady takich transakcji podaję od czasu do czasu na blogu. Zachęcam zatem do wypróbowania aplikacji, bo to nic nie kosztuje, a można zyskać jeszcze jedno narzędzie przydatne w inwestowaniu.

Ale dosyć o tym, przejdźmy do prezentacji cennika (będzie on obowiązywał od 18 września 2016):


Typ abonamentu (okres ważności) Cena całkowita Koszt miesięczny (za 30 dni) Dodatkowe korzyści
Abonament PREMIUM 30 dni

29 PLN

29 PLN
Abonament PREMIUM 90 dni
87 PLN

78 PLN

26 PLN
Oszczędzasz
9 PLN
Abonament PREMIUM 180 dni
174 PLN

138 PLN

23 PLN
Oszczędzasz
36 PLN

Jak widać, w zależności od liczby dni w abonamencie, średni koszt miesięczny maleje dla abonamentów długoterminowych. W wersji maksymalnej abonamentu na pół roku można uzyskać aż 36 złotych obniżki (w stosunku do ceny, którą zapłacilibyśmy przedłużając abonament co każde 30 dni). Niewykluczone, że będziemy od czasu do czasu wprowadzać nowe promocje i okresowe obniżki cen - aby ich nie przegapić, wystarczy śledzić niniejszego bloga.

Oto jak wygląda proces przedłużenia dostępu do konta PREMIUM:
 • Wybierz interesującą pozycję z cennika na stronie Płatności w ustawieniach konta. Jeśli chcesz uzyskać fakturę (wystawiamy faktury VAT), podaj niezbędne dane. Zaznacz akceptację warunków Regulaminu i zgodę na natychmiastową realizację usługi. Co za tym idzie, tracisz możliwość formalnego odstąpienia od umowy (pamiętaj jednak, że na początku daliśmy Ci 15 dni zupełnie za darmo). Możesz w późniejszym momencie z niej zrezygnować, zgodnie z tym co napisałem powyżej i zgodnie z Regulaminem naszego serwisu.
 
Formularz zamówienia ATmatix
 • Na kolejnej stronie, jeśli wszystkie podane dane są poprawne, kliknij na przycisk "Przejdź do formularza płatności" i zostaniesz przekierowany/a na stronę Operatora Płatności, którym jest TPay.com - formularz TPay.com jest widoczny na obrazku poniżej,
 • Wybierz żądany bank (lub sposób płatności) i sposób przelewu.
  UWAGA: W przypadku wybrania szybkich płatności Blik można podać sześciocyfrowy kod transakcji, wygenerowany w aplikacji mobilnej banku, bezpośrednio w sekcji "Zapłać telefonem i aplikacją Twojego banku".
  W przeciwnym razie, jeśli nie chcesz korzystać z Blika, zignoruj to pole, przejdź od razu do sekcji "Karty płatnicze i przelewy" i wybierz swój bank. Następnie wpisz wymagane dane w dalszej części formularza. Prosimy podać działający adres e-mail (domyślnie podpowiadana jest nazwa Twojego konta użytkownika ATmatix), ponieważ usprawni to cały proces - TPay wysyła informacje o przebiegu transakcji, a w razie problemów można poznać stan płatności na podstawie unikalnego identyfikatora transakcji 

Formularz płatności TPay.com - wybór banku/sposobu płatności

Formularz TPay.com - uzupełnienie danych

 • Kliknij przycisk "Następny krok" - nastąpi przekierowanie na stronę wybranego banku lub metody płatności, gdzie dokonasz potwierdzenia przelewu. W przypadku e-transferów online z reguły wszystkie dane do przelewu są już wypełnione. W przypadku niektórych form płatności może być konieczne ręczne uzupełnienie kwoty zgodnej z zamówieniem i identyfikatora transakcji, nadanego przez TPay (w tytule przelewu) - prosimy uważnie śledzić informacje, podawane na ekranie.
 • Po prawidłowym dokonaniu zapłaty zostaniesz z powrotem skierowany/a na stronę ATmatix.

 • ATmatix przedłuży automatycznie ważność Twojego konta PREMIUM, gdy tylko dostaniemy potwierdzenie od Operatora Płatności o poprawnym zakończeniu procesu. Powiadomimy Cię o tym przy pomocy wiadomości e-mail, która jest też potwierdzeniem zawarcia z nami umowy. Jeśli wymagana była faktura, to w mailu będą również instrukcje pozwalające na pobranie jej obrazu ze strony Płatności w ustawieniach konta.


  Warto zauważyć, że najczęściej, w przypadku transferów online (e-transfer), cała operacja trwa maksymalnie kilka minut. W przypadku innych metod płatności (np. zwykły przelew bankowy) ten czas może być dłuższy. Tak czy inaczej, przedłużamy ważność konta dopiero w momencie potwierdzenia poprawnego zaksięgowania wpłaty na naszym koncie o liczbę dni wybranej wersji abonamentu.

  Jednocześnie chciałbym zauważyć, że zaktualizowaliśmy Regulamin serwisu w części dotyczącej kont PREMIUM o informacje niezbędne dla Klientów odnośnie procesu płatności.


  Etykiety: , , , , , , , , , ,